למה לי לקחת מעצב פנים?

הרבה מאוד אנשים העומדים בפני בניה או שיפוץ, קטן או גדול, חושבים כי שכירת שירותיו/ה של מעצב/ת פנים הנה מותרות שאפשר לוותר עליהם וכי הם יכולים לעשות את עבודתו/ה ללא עזרה.

האם הם צודקים?

ובכן, בשורות אלו אנסה לתמצת את עבודת מעצב/ת הפנים ולהביא אתכן למסקנה המתבקשת, כי אלו אינן מותרות.

ראשית, מעצבי הפנים הם כמו פסיכולוגים: הם צריכים לדעת להקשיב לנו, להבין אותנו, את ההרגלים שלנו, את הצרכים שלנו, ובעיקר את השאיפות והחלומות שלנו לגבי בית חלומותינו שלאחר השיפוץ / בנייה.  במקרים רבים צריך המעצב לפשר בין עמדות מנוגדות של בני זוג לגבי אופי הבית.  ברוב הפעמים הוא צריך לדעת לתרגם את החלומות של בעלי הבית ואת אוסף המגזינים, הברושורים והתמונות מהאינטרנט לבית בעל אופי מסוים וטעם מוגדר (רצוי משובח) אשר "שפה משותפת" מקשרת בין חלקיו השונים.

שנית, למעצבי הפנים יש ניסיון בעבודה עם בעלי מקצוע והם יידעו להפנות אתכם לכאלה שיש להם איתם יחסי עבודה טובים וניסיון מוצלח. הדבר יכול לחסוך לכם הרבה כאב ראש, ולא מעט זמן. וזמן, כידוע לכולנו, שווה הרבה כסף.

לאחר שיבינו אתכם ויתרגמו את שיחותיכם ופגישותיכם איתם לעבודה, יכינו לכם מעצבי הפנים תכניות  מקצועיות ומוגדרות לכל בעלי המקצוע שתעבדו איתם: תכניות חשמל, אינסטלציה, גבס, נגרות ועוד. בעזרת תכניות אלו תוכלו לקבל הצעות מחיר הוגנות אשר יקצרו לכם את זמן השהייה והשיחה עם כל בעל מקצוע כזה (זאת במידה ותחליטו לקיים בעצמכם את המכרזים ולא לתת למעצב/ת שלכם לעשות זאת) ויחסכו לכם את ההסברים הארוכים והלא מקצועיים בד"כ על מה שאתם רוצים, וגם את עצותיו הידידותיות בכנות של כל בעל מקצוע.

לאחר שתתחיל העבודה, ובהתאם לסיכום צורת העבודה ביניכם, אמור/ה המעצב/ת לפקח על העבודה, או לפחות על חלק ממנה. גם דבר זה יחסוך לכם לא מעט שעות היעדרות מן העבודה והמון המון כאב ראש.

כבר  ציינתי את העובדה ששיפוץ אינו פיקניק?

תנו לאנשי המקצוע להוביל אתכם. לשם כך עליכם למצוא מעצב/ת שהבטן שלכם אומרת שאפשר לסמוך עליו ושיש לכם איתו כימיה טובה. גם אם פניתם למישהו דרך האינטרנט או דרך מודעה כלשהי, בקשו המלצות מלקוחות קודמים ואל תתביישו לשאול אותם את כל מה שעולה בדעתכם. שיפוץ נעים!

אהבתם? שתפו

Share on facebook
שתפו בפייסבוק
Share on twitter
שתפו בטוויטר
Share on linkedin
שתפו בלינקדין
Share on whatsapp
שתפו בוואטאפ
Share on email
שתפו במייל
דילוג לתוכן